از سرد و گرم روزگار

 

احمد زیدآبادی

 

انتشارات نی

سال نشر : 1396

آقای زیدآبادی نویسنده و روزنامه نگار کرمانی هستند که دکترای حقوق بین الملل از دانشگاه تهران دارند . در موردشون بهتره اشاره کنیم که از جناح اصلاح طلبان هستند و بعد از حوادث انتخابات 88 به 6 سال زندان 5 سال تبعید و محرومیت مادام المعر از فعالیت سیاسی محکوم شدند . ایشون در حالی که زندانی بودند در سال 90 برنده جایزه آزادی مطبوعات جهانی سازمان یونسکو شدند و همچنین بنیاد بین المللی مطبوعات در سال 2016 جایزه قهرمان آزادی مطبوعات جهان را به ایشون داد . همچنین بهتره اشاره کنیم که ایشون داماد محمد مهدی گرگانی نماینده دوره اول مجلس وابسته به طیف ملی مذهبی هاست و سه پسر با نام های پرهام پارسا و پویا داره .

ایشون توی یک خانواده خیلی فقیر به دنیا می یاد مجبور بوده دائم کار کنه روی کمک خویشاوندان حساب کنه خواهراش همه به قالی بافی و کارای دیگه مشغول بودند و توی این کتاب می یاد 18 سال اول زندگیش را به تفضیل و با یک حس طنز زیبایی بیان می کنه و البته ظاهرا قصد دارند کتاب را تا 5 جلد ادامه بدهند .

من خوشم اومد خیلی دقیق ریز به ریز خاطراتش را می گه فضا را تشریح می کنه بامزه است و تصور خیلی خوبی از سطح زندگی کردم می ده واقعا دل آدم می سوزه .

 

قسمت های زیبایی از کتاب

با آنکه به مفهوم متداول کلمه مذهبی نبود اما مظلومیت امام حسین عواطفش را به شدت برمی انگیخت . از همین رو آرزو داشت به کربلا سفر کند و پس از زیارت قبر امام حسین یک راست به ایالت متحده برود و باقی عمرش را مانند روسای جمهور آریکا زندگی کند !

 

هنگامی که خبر احداث جاده و استقرار شرکت در زید آباد منتشر شد بعضی افراد باور نکردند و حتی یک نفر با ناباوری گفت مگه می شه ؟ این همه سمنت کجا بوده ؟ منظورش از سمنت ، آسفالت بود .